Igelitové tašky s potiskem

igelitová taška 350x500 mm

Igelitové tašky s potiskem (nebo také LDPE tašky) jsou nejběžnějším typem obalu v téměř jakémkoli obchodě, jsou lehké, skladné a praktické, a navíc jsou poměrně pevné a opakovaně využitelné.

Podle typu, velikosti a použitého materiálu (tloušťky fólie) mají igelitové tašky obvykle nosnost až 10 kg. Igelitové tašky s potiskem pro vás můžeme vyrobit v jakékoli velikosti dle vašeho přání, standardních i velmi neobvyklých rozměrů.

Základní typy igelitových tašek

  • igelitové tašky s uchem ve formě průseku, bez zpevnění ucha, bez složeného dna
  • igelitové tašky s uchem ve formě zpevněného průseku, se složeným dnem
  • igelitové tašky s navařenými páskovými uchy, se složeným dnem

Igelitové tašky s průsekovým uchem, bez složeného dna

Jedná se o nejjednodušší typ igelitových tašek. Používají se nejčastěji v menších rozměrech, a vzhledem k absenci složeného dna jsou určeny pro přenášení plochého obsahu. Protože nemají ani zpevněné ucho, je jejich nosnost nižší.

Igelitové tašky se zpevněným průsekovým uchem, se složeným dnem

Nejběžnější typ igelitových tašek, nabízející optimální úložný objem a díky zpevněnému průsekovému držadlu i dostatečnou nosnost. Díky složenému dnu lze přenášet i větší předměty. Je bezkonkurečně nejobjednávanější igelitovou taškou s potiskem, v rozměru 35×50 cm.

Igelitové tašky s navařenými páskovými uchy, se složeným dnem

Igelitové tašky vhodné pro přenášení i objemných předmětů.

Potisk igelitových tašek

Igelitové tašky jsou vhodné pro jedno či dvoubarevný potisk logem, ale i kvalitní plnobarevný potisk. Nejčastěji se využívá metody sítotisku, nicméně vzhledem k ceně a pracnosti této tiskové metody jde většinou o jednobarevný, maximálně dvoubarevný potisk, a nelze tisknout rastrové obrázky (např. fotografie), pouze přímé barvy. Jako základ je možné použít již z výroby barevné igelitové tašky.

Plnobarevný potisk igelitových tašek realizujeme metodou digitálního tisku. Pozor – touto metodou lze potisknout POUZE BÍLÉ igelitové tašky, protože tmavší podkladová barva igelitky by pod tiskem prosvítala. Chcete-li tedy tisknout světlý motiv na tmavším pozadí, je nutné použít jako základ bílou igelitovou tašku a celoplošný barevný potisk (včetně pozadí), nebo tiskový motiv barevně zjednodušit a použít sítotisk.

Další tiskovou metodou je flexotisk, který se používá v případě hodně velkých nákladů (tisíce kusů igelitových tašek).

Při potisku igelitových tašek volíme vždy takovou tiskovou metodu, která je u dané zakázky nejvýhodnější z hlediska výsledku a ceny. Kontaktujte nás, rádi vám poradíme, jak váš grafický motiv k potisku (logo apod.) barevně či jinak zjednodušit tak, aby vypadal skvěle a jeho tisk nebyl finančně nákladný. Připravíme i všechna potřebná tisková data.

Shrnutí igelitových tašek s potiskem

  • existují tři základní druhy igelitových tašek, lišící se provedením uch (průseková/pásková), zpevněním (ucho nezpevněné/zpevněné) a provedením dna tašky (jednoduché/složené). Tyto vlastnosti mají zejména vliv na nosnost a objem igelitové tašky.
  • možno vyrobit téměř jakýkoli, i nestandardní rozměr
  • možnost plnobarevného potisku, a to po celé ploše tašky
  • ve většině případů dodáváme velmi rychle, v řádu dnů

LDPE (low-density polyethylene = nízkohustotní polyethylen) je materiál využívaný nejčastěji k výrobě plastových fólií, igelitových tašek, plastových obalů apod. vhodných i pro styk s potravinami. Je ekologicky nezávadný (jeho rozkladem nebo spalováním nevznikají škodlivé látky), bez zápachu, netoxický a plně recyklovatelný.

Igelitové tašky s potiskem, které jsme vyrobili